У контрнаступі Україна повідомляє, що її сили просунулися на 50 кілометрів і звільнили 20 населених пунктів у Харківській області.

За даними української армії, їхній контрнаступ дозволив їм просунутися на 50 кілометрів і звільнити 20 населених пунктів у Харківській області (північний схід), повідомляє CNN.

Заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов на брифінгу в Києві заявив, що військові підрозділи проникли в укріплення противника на глибину до 50 км.

У ході активних дій на харківському напрямку звільнено понад 20 населених пунктів, у низці з них наразі проводяться фільтраційні операції.

“Загальна площа території, яка повернулася під контроль України у напрямку Харкова та Південного Бугу, становить понад 700 квадратних кілометрів”, – також уточнив Громов.

Раніше CNN повідомляв про просування українських військ у цьому районі на основі знімків у соціальних мережах, які були прив’язані до населених пунктів Харківської області, що раніше контролювалися російськими військами. У середу Інститут дослідження війни заявив, що українські війська просунулися на 20 кілометрів вглиб російських позицій.

За словами Хромова, контрнаступ, “спрямований на відновлення втрачених територій”, почався на початку цього тижня і в ньому беруть участь “Збройні сили України у взаємодії з підрозділами Національної гвардії та іншими силовими структурами”.